JPE 61850 – papilio, to niewielkich rozmiarów konwerter protokołów pozwalający na integrację różnego rodzaju inteligentnych urządzeń (IEDs) z siecią IEC 61850. Produkt jest dostępny w postaci modułu elektronicznego, przeznaczonego do integracji na własnym urządzeniu.
Najważniejsze cechy:
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie zapoznaj się z broszurą informacyjną albo skontaktuj z nami wysyłając wiadomość na sales@jpembedded.eu lub dzwoniąc pod numer 601 088 970.
Uzupełnieniem naszej oferty dla klientów branży energetycznej jest sprzętowy moduł komunikacyjny. Pozwala on w łatwy sposób dostosować istniejące produkty takie jak zabezpieczenia, przekaźniki, transformatory oraz mierniki do działania w sieci IEC 61850. Integruje się on z urządzeniem korzystając z protokołu Modbus po jednym z interfejsów: CAN, I2C, SPI, RS485. Moduł obsługuje komunikację protokołami MMS, GOOSE, Sampled Values. Jest dostępny w wersji wspierającej bezpieczną komunikację zgodną z normą IEC-62351.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie zapoznaj się z broszurą informacyjną albo skontaktuj z nami wysyłając wiadomość na sales@jpembedded.eu lub dzwoniąc pod numer 601 088 970.
Crabro Power to dedykowana platforma przeznaczona do ułatwiania rozwoju technologicznie zaawansowanych produktów dla inteligentnych sieci energetycznych. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które bezproblemowo integruje niezbędne protokoły komunikacyjne, w tym IEC 61850 i DNP3, wraz z solidnym wsparciem w zakresie cyberbezpieczeństwa zgodnym ze standardem IEC 62351. Dzięki zintegrowanemu OpenPLC na oddzielnym rdzeniu urządzenia, użytkownik może programować dedykowaną, specyficzną dla produktu logikę. Wbudowany serwer sieciowy i intuicyjne narzędzie inżynieryjne sprawiają, że programowanie, dostosowywanie i konfigurowanie urządzenia są bardzo proste. Dzięki tym podstawowym funkcjom deweloperzy mogą skupić się na tworzeniu własnych niestandardowych aplikacji na platformie Crabro Power. Wykorzystanie Crabro Power znacząco redukuje koszty rozwoju i przyspiesza czas wprowadzenia na rynek Inteligentnych Urządzeń Elektronicznych (IED).
Obsługiwane protokoły:
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie skontaktuj z nami wysyłając wiadomość na sales@jpembedded.eu lub dzwoniąc pod numer 601 088 970 lub zapoznaj się z broszurą produktu (w wersji angielskiej).
IEC-61850 to standard definiujący komunikację między dowolnymi urządzeniami sieci energetycznej. Nasza Biblioteka IEC-61850 zrealizowana została z wykorzystaniem obiektowych technik projektowania i zaimplementowana w języku C++. Jest to rozwiązanie niezależne od platformy sprzętowej i łatwe w integracji z dowolnym urządzeniem. Zaletą produktu jest jego wysoka konfigurowalność w zakresie wykorzystywanej funkcjonalności oraz zasobów. Na tle konkurencji wyróżnia nas bardzo niskie zapotrzebowanie na pamięć RAM oraz Flash.
Obsługiwana funkcjonalność standardu IEC-61850 obejmuje: MMS serwer, GOOSE, R-GOOSE (ang. routable GOOSE), Sampled Values, Control Model, Substitution, Setting groups, raportowanie, logowanie oraz cyberbezpieczeństwo (zgodnie z IEC 62351).
Zgodność z normą PN-EN 61850 została potwierdzona certyfikatem wydanym przez Instytut Energetyki w Gdańsku. Proces certyfikacyjny zrealizowano dzięki środkom Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Granty
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie napisz maila na adres: sales@jpembedded.eu albo zadzwoń na numer 601 088 970.
Inter-Control Center Communications Protocol (ICCP) znany również jako TASE.2 to standard, który definiuje komunikację miedzy węzłami zarządzającymi pracą sieci energetycznej (ang. control centers, utilities, power pools).
Produkt TASE.2 powstał w oparciu o nasze doświadczenia z IEC-61850. Ponieważ oba standardy wykorzystują komunikację protokołem MMS, znaczna część kodu jest dzielona z biblioteką IEC-61850. Implementacja obsługuje zarówno stronę serwera jak i klienta. Warto również wspomnieć, że nasze rozwiązanie umożliwia bezpieczną szyfrowaną komunikację z wykorzystaniem protokołu TLS, jaki zaleca standard IEC-62351.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie napisz maila na adres: sales@jpembedded.eu albo zadzwoń na numer 601 088 970.
W języku polskim nazywany ‘protokołem sieci dystrybucyjnej. jest wykorzystywany do sterowania, komunikacji i przesyłu danych między systemami sterowania (nadzoru) używanymi w elektroenergetyce a urządzeniami znajdującymi się w stacjach elektroenergetycznych. Implementacja DNP3 oferowana przez JPEmbedded obejmuje strony serwera i klienta, komunikację szeregową oraz TCP oraz interoperacyjność (interoperability) na poziomie 3.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie napisz maila na adres: sales@jpembedded.eu albo zadzwoń na numer 601 088 970.
IEC 60870-5-103 jest protokołem wykorzystywanym w energetyce przez urządzenia i systemy telesterowania. Służy do komunikacji na poziomie tzw. szyny procesowej pomiędzy urządzeniami automatyki zabezpieczeniowej. Protokół jest oparty na transmisji szeregowej.
Implementacja protokołu IEC 60870-5-103 od JPEmbedded obejmuje funkcjonalności strony serwera i klienta. Biblioteka została zaimplementowana w języku C++ i jest dostarczana w postaci kodu źródłowego. Jest niezależna od platformy sprzętowej i może być wykorzystana na urządzeniach z systemem operacyjnym, jak i bez niego.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie napisz maila na adres: sales@jpembedded.eu albo zadzwoń na numer 601 088 970.
Standard IEC 60870-5 definiuje grupę protokołów komunikacyjnych stosowanych w systemach sterowania i nadzoru stacji elektroenergetycznych.
Oferowany przez JPEmbedded protokół IEC 60870-5-104 jest wykorzystywany do komunikacji na poziomie zarządzania zdalnego pomiędzy systemem kontroli, a podstacjami sieci energetycznej.
Implementacja biblioteki oferowana przez JPEmbedded obejmuje funkcjonalność strony serwera. Została zrealizowana w języku C++ w sposób pozwalający na jej prostą integrację z różnymi platformami sprzętowymi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym produkcie napisz maila na adres: sales@jpembedded.eu albo zadzwoń na numer 601 088 970.
The key to a successful software application is to use high quality software with verifiable development that ensures a stable, low-risk code-base. Many embedded solutions use networking software based on open-source developments such as FreeBSD. Tuxera has developed all code with no third party or open source content using a structured software development process. TCP/IP stack was developed with a no compromise approach to quality using a strongly typed subset of the ‘C’ language. The approach incorporates a strong adherence to MISRA* compliance and was validated using advanced verification tools. With the benefit of more than a decade’s experience developing efficient, high-quality software the stack brings new levels of performance, verifiable quality and reliability to the embedded networking market. Networking stack provides a significant range of protocols as well as support for both IPv4 and IPv6, providing flexibility and long-term network compatibility.
* “MISRA” is a registered trademark of MIRA Ltd, held on behalf of the MISRA Consortium. No endorsement by MISRA is claimed or implied for any product.
Protocols
The following protocols are available for MISRA-compliant TCP/IP Stack:
Network Layer: IPv4 / IPv6, ICMP, IGMP, MLD, RIP, NAT, IPsec/IKEv2 – IP Security, NDP – Neighbor Discovery, ARP
Application Layer: DHCP IPv4 and IPv6, DNS client, TFTP client/server, SNMP, NTP/SNTP client, MQTT, ESMTP, Telnet, FTP client/server, HTTP and HTTPS client/server, SMTP
Transport Layer: TCP, UDP, IKE, DTLS and TLS, SSH
Datalink Layer: PPP, PPPoE
Small Footprint, High Throughput, Low CPU Cycle Operation
An innovative approach to design has resulted in an extremely high-speed data transfer rate, with minimal system resource requirements. Tests have shown that packet processing runs up to four times faster than comparable embedded stacks, while using around 14 KB of ROM, in a typical application scenario (based on measurements using a LPC2468 MCU).
RAM requirements can vary widely depending on application needs but are typically as low as 12kB. It is possible, with a minimum configuration UDP application, to use less than 5kB of ROM and a few hundred bytes of RAM (plus network buffers).
Features
The key features of the Tuxera TCP/IP stack are the following:
Network interface features:
The following extensions to the base system are available:
For more information, licensing details, price quotation requests, please contact us via contact form or directly: sales@jpembedded.eu, +48 601 088 970.